MGM

Sportowe Liceum Ogólnokształcące Nr 67 MGM
ul. Jagiellońska 88
00-992 Warszawa

(22) 39 29 634

MGM prowadzi edukację uczniów od 1996 roku. Duże doświadczenie w działalności edukacjyjnej naszej kadry pedagogicznej owocuje wieloma sukcesami dydaktycznymi, sportowymi i wychowawczymi. 
W naszej szkole uczą się uczniowie, którzy uprawiają sport niejednokrotnie na najwyższym poziomie mistrzostwa sportowego ale również uczniowie, którzy kochają sport lub sport jest dla nich tylko elementem uzupełnijącym codzienność. 
Ze względu na fakt, iż nasi uczniowie korzystają z obiektów i kadry Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie, poziom zajęć merytorycznych oraz ich spectrum jest oszamiałający i daleko wybiegający poza rutynowy program wychowania fizycznego. 

Liceum Ogólnokształcące dla Sportowców

Uczniowie nasi uprawiają wiele dyscyplin na różnym poziomie mistrzostwa sportowego. Wśród absolwentów są wybitni sportowcy, Mistrzowie świata, Mistrzowie Europy, olimpijczycy, Mistrzowie Polski a także ci, którzy kochają sport i uprawiają sport jako hobby dla przyjemności. Wszystkich traktujemy z odpowiednią estymą i szanujemy ich wkład pracy oraz zaangażowanie w trening bez względu na poziom jaki prezentują. Są również uczniowie, którzy nie uprawiają żadnej dyscypliny sportu  a poprostu chcą uczęszczać do szkoły, którą ukończył Adam Małysz, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, Andrzej Fonfara "Polski Książę", Łukasz Rutkowski - olimpijczyk z Vancouver czy wielu innych sportowców.

Tylko MY - MGM zagwarantujemy Tobie możliwość połączenia nauki z uprawaniem sportu nawet na poziomie Mistrzostwa Sportowego !!!

Nauczyciele pracujący w naszych szkołach doskonale rozumieją konieczność pomocy w połączeniu nauki ze sportem. Realizujemy te zadania od ponadd 23 lat istnienia MGM-u.

To właśnie takie podejście i zrozumienie konieczności pomocy dla wszystkich uczniów wyróżnia SZKOŁĘ MGM od innych szkół. 

Uczniowie MGM to nie tylko sportowcy. Do naszych szkół uczęszczają również uczniowie, którym nie odpowiada klimat oraz poziom kształcenia w szkolnictwie publicznym. 

Liczne klasy, nieodpowiedni stosunek nauczyciela do ucznia, brak zrozumienia dla uczniów-sportowców którzy muszą poświęcać dużo czasu na trening, brak indywidualizacji nauki, nauka na dwie zmiany, oto niektóre negatywne przejawy szkolnictwa publicznego 

- w MGM nie mamy takich problemów !!!

Uprawianie sportu nie może "przeszkadzać"w procesie nauczania, a obowiązek nauki nie może kolidować z systemtycznym treningiem.

"Najpierw skończ szkołę a potem weźmiesz się za uprawianie sportu" - takie stwierdzenie eliminuje nauczyciela lub dyrektora szkoły i wykazuje że osoba ta niestety nigdy nie zrozumie ucznia-sportowca. 

To co w innych szkołach jest wyjątkiem u nas jest normą.

Otaczamy szczególną opieką dydaktyczną uczniów-sportowców.

Staramy się utrzymywać kontakt z ich trenerami i klubami. Wspólnie określamy warunki połączenia treningu z nauką.

Szkoła dla Sportowców:

"To co w innych szkołach jest wyjątkiem u nas jest normą"

Założyciele

Partnerzy